Pazar , 21 Aralık 2014

arpa şehriyeli pilav

416 Okundu

Malzemeler

Yarım kilo kemiksiz kuzu kuşbaşı
2 tane çekirdeksiz patlıcan
3 su bardağı baldo pirinç
4 bardağı sıcak suArap Pilavi tarifi arpa şehriyeli pilav
Et suyu
Yarım su bardağı sıvıyağ

Tarifi

Bir tencerede et. Üzerine iki parmak geçecek şekilde su ekleyin.Eti yumuşak fişler olduğunu kaynatın. Su ile ıslatın. Patlıcan halkaları doğrayın.Yarım saat bekledim tuz bol serpin. Kızgın yağda çok hafif kızartın kuruduktan sonra. Sığ bir tava ve eti yerleştirin.Geri kalanı üzerinde patlıcan. Yarım bardak sıvıyağla hafifçe kavurun, başka bir tencereye yıkayıp 1 saat sıcak suda pirinç ıslatın. Pirinç şeffaflaşınca patlıcanların üzerine dökün.Tuz ekleyin. Suyu kalan 3 bardak sıcak su ve karışımı bir pot. Yavaşça pan kenarından malzemeyi dökün.Tencerenin kapağını kapatın ve pirinç su absorbe kadar pişirin. 20 dakika boyunca temiz bir bez ve dinlenme ile pot ağız kapatın. Boş düz bir servis tabağına baş aşağı pirinç ocak şeklini bozmadan.Tozu, karanfil üzerine serpin ve servis yapın.


YEMEKEVİM.NET Sitemizi Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Sizde Yemek Tarifi Göndererek Hünerlerinizi Sergileyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>