Cumartesi , 20 Aralık 2014

Krem Şantili Kurabiye

938 Okundu

Kurabiye İçin Malzemeler
1 Paket Vanilya
2 Su Bardağı Kadar Un
2 Paket Toz Krem Şanti
1 Su Bardağı Kadar Sıvı Yağ
1 Su Bardağı Kadar Dövülmüş Ceviz

krem santili kurabiye Krem Şantili Kurabiye

Krem Şantili Kurabiye

Kurabiye’nin Hazırlanışı
Krem şantili kurabiye adından da anlaşılacağı üzere, krem şanti ile yapılan ve tüm dünyada sevilerek tüketilen bir kurabiye olarak ön plana çıkmaktadır. Krem şanti ile sıvı yağımızı bir kabın içerisine koyarak tarifimize başlayabiliriz. Daha sonrasında ise bu karışımımızı el yardımıyla karıştıralım. Gerekirse üzerine eklediğimiz bir miktar unumuz ile de karışımın daha da dağılmış bir şekilde olmasına gayret etmemiz gerekmektedir.
Bu şekilde hazırlanan kabımızın üzerini bir film ile kaplayarak buzdolabımızda yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekletelim. Dinlendirme işlemi tamamlandıktan sonra ise oluşturduğumuz bu hamurumuzu yağlı kağıtlar halinde kopararak tepsimizin üzerine serelim.

Dilerseniz çatal yardımıyla da çizebilirsiniz. Dilerseniz kendi istediğiniz şekli almasını da sağlayabilirsiniz. Kızarma işleminde temel alınan kıstas ise un kurabiyesi kıvamına gelmesidir. O kıvama gelmesi halinde ihtiyaç duyulan yoğunluk elde edilmiş olmaktadır. Fırından ilk çıktıkları sıcaklığa aldırış edilmemesi gerekmektedir.


YEMEKEVİM.NET Sitemizi Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Sizde Yemek Tarifi Göndererek Hünerlerinizi Sergileyebilirsiniz.

Gelen Aramalar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>